אודות

השתתפות אזרחית של צעירים היא הדבר אותו אנו מטפחים. היא מהותית ליציבות חברה דמוקרטית ולפיתוח הפרט המרכיב אותה. קרן גנדיר ביצעה מחקר מעמיק בתחום, והמשיגה את עקרונות התפיסה אותה אנו ממששים בשטח.

אנחנו מפעילים תוכניות חינוכיות לצעירים המהוות את הגרעין לפעילות רב-גילאית הן לבוגרינו והן לצעירים  בעיר. במערך זה אנו מייצרים ומפתחים את השיח הערכי והאחריות החברתית בשלבי החיים השונים, שהם הבסיסים לאזרחים אקטיבים ומשפיעים.
ירושלים היא לב ליבה של עשייתנו מתוך ההבנה שאתגרי העיר הם אתגריה של מדינת ישראל בעוד כעשור והמנהיגות שתייצר את הפתרונות לאתגרים אלה תייצר את הפתרונות העתידיים לאתגריה החברתיים – כלכליים של מדינת ישראל.

החלנו את דרכנו בשנת 2010, כאשר כ-100 חברי קהילות העמותה בקרית היובל הקימו את התוכנית החינוכית הראשונה שלנו, המכינה הירולשמית – מכינה קדם-צבאית למנהיגות וחברה. לאורך השנים הרחבנו משמעותית את פעילות העמותה, ושותפים בה מאות בוגרינו וחברי הקהילות. בכל שנה המעגלים גדלים ואיתם ההשפעה במרחב הישראלי והירושלמי.

icon - commonality as life style

קהילתיות כדרך חיים
יתרונות הקהילתיות בהשגת מטרות חברתיות ואישיות.

icon - tora from zion

מציון תצא תורה – ירושלים כמגדלור לחברה הישראלית.

icon-education

חינוך – פתוח מנהיגות צעירה, רחבת אופקים ואקטיבית.

icon - involvement to society

מעורבות חברתית – עבודה בשכונות העיר ירושלים כחלק מהמארג החברתי קהילתי.

חזון 

חזון טנא ירושלמי הוא לקדם בירושלים בפרט ובמדינת ישראל בכלל חברה דמוקרטית – יהודית המבוססת על ערכים של הומניזם, ציונות וסולידריות.

מטרה

בוגרי.ות וחברי קהילות העמותה יבחרו בחיים בירושלים,
וימלאו תפקידים מנהיגותיים במגזרים הציבורי והחברתי בעיר.

תוכניות חינוכיות 

המודל החינוכי שלנו מבוסס על תוכניות חינוכיות על רצף החיים, ליווי אישי לבוגריהן, מפגשים חברתיים ורשת בוגרים קהילתית. הרשת מייצרת תחושת בית לחבריה, מקדמת עשייה חברתית והובלה ופיתוח של פעילות העמותה בעיר.

תוכניותנו החינוכיות: הירושלמית – מכינה קדם צבאית למנהיגות וחברה, בשותף – בית מדרש לחיילים.ות והזרם – רשת סטודנטיאלית ירושלמית. התוכניות מתאימות כל אחת לשלב אחר בחיי המשתתפים.

בוגרי העמותה

הבוגרים.ות הם הלב הפועם שלנו. התוכניות החינוכיות הן השלב הראשון בשותפות ארוכת שנים לקידום החזון המשותף לעיר ירושלים ולחברה הישראלית. בזכות הקשר העמוק לעמותה וברשת הבוגרים היכולת לפעול לאורך זמן ולהגדיל את האימפקט מתעצמת. כמו כן, בוגרינו לוקחים חלק בועד המנהל ובקבלת החלטות אסטרטגיות יחד עם חברי.ות הקהילות.

קהילות העמותה

הוקמנו על ידי קהילות צעירים שהתאגדו, בחרו בחיים בקריית יובל, וייסדו את המכינה הירושלמית, התוכנית החינוכית הראשונה שלנו. אורח החיים הקהילתי הוא אבן יסוד בדרכנו החינוכית, ובא לידי ביטוי בכל תוכניותנו החינוכיות, רשתות הבוגרים ועבודת הצוות המקצועי. לאורך השנים הצטרפו קהילות נוספות לשותפות כשחלקן הוקמו על ידי בוגרינו.

גלילה למעלה